Příroda je neúprosná a nepodplatitelná. Je jí jedno, zda je lidem srozumitelný či nepochopitelný smysl jejího konání. Galilei Galileo
NÁKUPNÍ KOŠÍK
Položek : 0 ks      Cena celkem: 0 Kč

Nacházíte se: Úvod / Sadba brambor

Sadba brambor

Nabídka sadbových brambor pro rok 2018:


BRAMBORY VELMI RANÉ

Impala (B) - Vařené hlízy jsou kypré až středně pevné, středně až silně vlhké, bez barevných změn, varný typ B. Hlízy jsou velké, oválné až dlouze oválné, velmi vzhledné, velikostně a tvarově vyrovnané, se žlutou dužninou. Počáteční růst natě rychlý, nárůst hlíz velmi rychlý. Velmi vysoké výnosy v raných termínech i v plné zralosti, je chuťově velice dobrá. Odrůda má střední až vyšší odolnost virovým chorobám a středně odolná plísni bramborové, středně odolná proti napadení aktinomycetovou strupovitostí bramboru,  k napadení rakovinou bramboru biotypu 1 rezistentní, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní.

Monika (B) - Velmi rychlá dynamika nárůstu hlíz.Odrůda má vysoký až velmi vysoký výnos v prvních termínech sklizně. Je vhodná pro přímý konzum, velmi pevné konzistence a chuti, po oloupání netmavne. Slupka je žlutá, jemná a hladká. Hlízy jsou velmi vzhledné, větší, vyrovnané, dlouze oválné, odolné mechanickému poškození a strupovitosti. Dužina je žluté barvy.Odrůda je odolná virovým chorobám, háďátku bramborovému patotypu Ro1 je rezistentní. Dobře skladovatelná.

Rosara (BA) - Červenoslupkatá odrůda se středně rychlým nárůstem vzhledných hlíz, odolných proti mechanickému poškození. Počet hlíz pod trsem je středně vysoký. Při rané sklizni je výnos nízký, v plné zralosti středně vysoký. Odrůda nejen pro letní a podzimní konzum, díky pozdnímu klíčení se dá uskladnit do dubna bez ztráty konzumní kvality. Hlízy jsou středně velké, oválné, vzhledné s tmavě žlutou dužninou a červenou slupkou.Odrůda je odolná proti napadení virovými chorobami, méně odolná plísni bramborové v nati. Rakovině i háďátku je rezistentní.


BRAMBORY RANÉ


Adéla (B) - Velmi dobrá konzumní kvalita, po uvaření netmavne. Odrůda má vysoký výnos oválných hlíz se sytě žlutou dužninou Vařené hlízy jsou slabé až středně moučnaté, středně vlhké, chutné. Hlízy jsou středně velké, krátce oválné, s mělkými očky, s tmavě žlutou dužninou. Odrůda je středně odolná mechanickému poškození, obecné strupovitosti je odolná. Je odolná virovým chorobám, plísni bramborové v nati je středně odolná. Na rakovinu brambor je náchylná a háďátku je rezistentní.Má pomalejší počáteční růst.

BELANA (A/AB) - Odrůda háďátku bramborovému rezistentní, velmi kvalitní pevně vařivá salátová stolní odrůda s velmi dobrou chutí. Varný typ se označuje jako A/AB. Krásné středně velké hlízy jsou oválné, slupka žlutá a hladká, očka mělká, dužnina sytě žlutá. V syrovém stavu a ani po uvaření dužnina netmavne. Pro svůj pěkný tvar a slupku je velmi vhodná na praní a loupání. Její velmi dobré vnitřní a vnější kvalitativní vlastnosti určují Belanu jako prémiové zboží u prodejců a znalců brambor.

Marabel (B) - Středně pevné konzistence, slabě moučnaté, struktura jemná, velmi chutná, po uvaření netmavne, vhodná pro úpravu loupáním. Hlízy jsou středně velké, oválné, s tmavě žlutou dužninou a žlutou hladkou slupkou. Počáteční nárůst natě i hlíz rychlý,hlízy vzhledné,hladká a čistá slupka. S ohledem k vysokému počtu nasazených hlíz dává vysoké výnosy. Velmi dobrá konzumní kvalita. Odolná proti napadení virovými chorobami, méně odolná proti napadení plísní bramboru na nati.Velmi odolná A a Y viru, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní.BRAMBORY POLORANÉ

Princess (A) - Konzumní odrůda, salátová, s velmi vysokým výnosem tržního zboží. Hlízy jsou vysoce odolné vůči strupovitosti, hnilobám (plísni i bakteriózám). Jsou stejnoměrně velké, střední až větší velikosti, vhodné k přímému konzumu od sklizně až do jarního ukončení skladování. Hlízy mají stálou kvalitu, nešednou, při skladování mají dostatečnou hlubokou dormanci. Je vhodná pro dlouhodobé skladování, odolná virovým chorobám, kořenomorce, plísni v nati i na hlízách. Je vhodná i pro ekoprodukci, mytí a balení, loupání.

Laura (B) –červené Středně vysoká až vysoká rostlina , polovzpřímená, tloušťka stonku tenká až střední, květ červenofialový, středně velký, četnost květů střední až vysoká. Hlízy jsou středně velké, dlouze oválné s velmi mělkými očky, slupka červená, hladká, barva dužniny tmavě žlutá. Nárůst hlíz je pomalý, počet pod trsem středně vysoký až nízký, středně odolné proti mechanickému poškození. Varný typ B-BC, středně pevné konzistence, středně moučnaté, netmavne. Laura je odolná proti napadení virovými chorobami, středně odolná proti napadení plísní bramboru na nati, středně odolná proti napadení aktinomycetovou strupovitostí bramboru, k napadení rakovinou bramboru biotypu 1 slabě náchylná, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní.

Red Anna (BA) –červená konzumní odrůda určená pro podzimní a zimní přímý konzum. Poskytuje velmi vysoký výnos vzhledných velikostně vyrovnaných hlíz s velmi dobrou stolní hodnotou. Typ trsu je přechodný, polovzpřímený, středně vysoký. Hlízy jsou oválné, očka mělká, slupka červená, hladká až jemně síťkovaná, barva dužniny sytě žlutá . Odrůda je rezistentní rakovině brambor rase D1 a háďátku bramborovému patotypu Ro1, odolnost virovým chorobám je velmi vysoká, dobrá je i odolnost mechanickému poškození a plísni bramborové na listu i na hlízách a obecné strupovitosti, velmi dobře se skladuje až do jarních měsíců.
Objednávky přijímáme na tel.: 573 395 569, 603 282 125 e-obchod@iagromarket.cz Agromarket IRSI s.r.o., Přerovská 1634, Bystřice pod HostýnemODRŮDY- POUZE CELÉ BALENÍ 25Kg

ADORA (B – BC) VELMI RANÁ - vysoký při předčasné sklizni v ranobramborářských oblastech, méně odolná virovým chorobám , méně odolná plísni bramborové, háďátku bramborovému patotypu Ro 1 rezistentní, k napadení rakovinou brambor patotypu 1 středně náchylná


ANUSCHKA (A ) VELMI RANÁ -  salátová jakostní konzumní odrůda s pevnou konzistencí, odolná háďátku bramborovému (Ro1 + 4), je velmi oblíbená. Dobrá stolní jakost, lákavá slupka a mělká očka s žlutou barvou dužniny. Anuschka má jako odrůda následující po prvních odrůdách pěstovaných pod fólií pevnou konzistenci po uvaření, středně velké hlízy přitažlivého tvaru a vysoký podíl tržních hlíz.


ANTONIA (A) POLORANÁ - vysoká výnosnost, chuťová kvalita i schopnost bezproblémového skladování, včetně výborného vzhledu a hladké slupky. Hlízy jsou oválné až dlouze oválné se žlutě sytou dužninou. Dobrá odolnost mechanickému poškození, virovým chorobám, černání a strupovitosti.


DALI (BA) RANÁ - Hlízy jsou velké oválné, vzhledné, vyrovnané, nárůst středně rychlý, počet pod trsem středně vysoký až nízký, středně odolné proti mechanickému poškození. Výnos odrůdy je středně vysoký až vysoký. Tato odrůda brambor má pevnou konzistenci, netmavne, má oválné hlízy, žlutou hladkou slupku, žlutou dužninu. Škrobnatost středně vysoká až nízká, méně stabilní. Je středně odolná proti napadení virovými chorobami, méně odolná proti napadení plísní bramboru na nati, odolná proti napadení aktinomycetovou strupovitostí bramboru, proti napadení rakovinou bramboru biotypu 1 rezistentní, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní.


DITTA (AB-B ) POLORANÁ -salátová odrůda s vysokým výnosem oválných hlíz, vhodných k dlouhodobému skladování. Vyznačuje svou jednoduchostí, nenáročným pěstováním, vynikající máslovou chutí. Je středně odolná virovým chorobám, středně odolná plísni bramborové, háďátku bramborovému patotypu Ro 1 rezistentní, k napadení rakovinou brambor patotypu 1 rezistentní.

GRANADA (B) POLORANÁ - hlízy oválné až dlouze oválné, velké, vyrovnané, slupka světle žlutá, hladká, žlutá dužnina, po uvaření netmavne. Odolná virózám, viru Y a svinutce, šednutí i strupovitosti.


COLLETE (BA) VELMI RANÁ - konzumní odrůda, která vyniká pěkným dlouze oválným, stabilním tvarem hlíz, hladkou slupkou, mělkými očky a žlutou barvou dužniny. Počáteční růst natě a nárůst hlíz pomalý, vhodné je nechat je předklíčit. Střední výnos vynahradí vysoká jakost hlíz. Nemá sklon k černání dužniny, ke zbarvení syrové dužniny a strupovitosti.


KRONE (B) POLORANÁ - žlutá hladká slupka, žlutá dužnina, vysoký výnos, hlízy jsou oválné s mělkými očky. Odolná strupovitosti a virovým chorobám, středně odolná plísni bramborové. Rezistentní rakovině bramboru biotipu 1, háďátku bramborovému Ro 1,4.


VYSOČINA (A/B) RANÁ až POLORANÁ - odrůda se žlutou, jemnou a hladkou slupkou. Barva dužiny je žlutá, výnos střední až vysoký. Určena pro přímý konzum, vhodná na mytí a balení, velmi vhodná na loupání. Výborná stolní hodnota.


SORAYA (B) RANÁ - konzumní odrůda s vysokým výnosem. Hlízy jsou kulatě oválné až oválné s hladkou slupkou a mělkými očky. Barva dužniny je žlutá, vysoká stabilita zbarvení, doporučuje se pro gastronomii


Provozovatelem internetového obchodu iAgromarket.cz je Agromarket & Agrobazar s.r.o.
Kontakt: e-obchod@iagromarket.cz, Mobil: 603 525 615, Tel: 573 395 569
© 2013 iAgromarket.cz - všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu stránek je dovoleno pouze se souhlasem provozovatele.
Pomoc světla  |   Bachovy esence  |   Smartphone 1  |  LED bulbs   |   Car Accesories  |   Realizace: w-software.com