Příroda je neúprosná a nepodplatitelná. Je jí jedno, zda je lidem srozumitelný či nepochopitelný smysl jejího konání. Galilei Galileo
NÁKUPNÍ KOŠÍK
Položek : 0 ks      Cena celkem: 0 Kč

Nacházíte se: Úvod / Sadba brambor

Sadba brambor

Přijímáme objednávky : Nabídka sadbových brambor pro rok 2020:


BRAMBORY VELMI RANÉ


Impala (B) - Vařené hlízy jsou kypré až středně pevné, středně až silně vlhké, bez barevných změn, varný typ B. Hlízy jsou velké, oválné až dlouze oválné, velmi vzhledné, velikostně a tvarově vyrovnané, se žlutou dužninou. Počáteční růst natě rychlý, nárůst hlíz velmi rychlý. Velmi vysoké výnosy v raných termínech i v plné zralosti, je chuťově velice dobrá. Odrůda má střední až vyšší odolnost virovým chorobám a středně odolná plísni bramborové, středně odolná proti napadení aktinomycetovou strupovitostí bramboru,  k napadení rakovinou bramboru biotypu 1 rezistentní, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní.

Monika (B) - Velmi rychlá dynamika nárůstu hlíz.Odrůda má vysoký až velmi vysoký výnos v prvních termínech sklizně. Je vhodná pro přímý konzum, velmi pevné konzistence a chuti, po oloupání netmavne. Slupka je žlutá, jemná a hladká. Hlízy jsou velmi vzhledné, větší, vyrovnané, dlouze oválné, odolné mechanickému poškození a strupovitosti. Dužina je žluté barvy.Odrůda je odolná virovým chorobám, háďátku bramborovému patotypu Ro1 je rezistentní. Dobře skladovatelná.

Rosara (BA) - Červenoslupkatá odrůda se středně rychlým nárůstem vzhledných hlíz, odolných proti mechanickému poškození. Počet hlíz pod trsem je středně vysoký. Při rané sklizni je výnos nízký, v plné zralosti středně vysoký. Odrůda nejen pro letní a podzimní konzum, díky pozdnímu klíčení se dá uskladnit do dubna bez ztráty konzumní kvality. Hlízy jsou středně velké, oválné, vzhledné s tmavě žlutou dužninou a červenou slupkou.Odrůda je odolná proti napadení virovými chorobami, méně odolná plísni bramborové v nati. Rakovině i háďátku je rezistentní.


BRAMBORY RANÉ


Adéla (B) - Velmi dobrá konzumní kvalita, po uvaření netmavne. Odrůda má vysoký výnos oválných hlíz se sytě žlutou dužninou Vařené hlízy jsou slabé až středně moučnaté, středně vlhké, chutné. Hlízy jsou středně velké, krátce oválné, s mělkými očky, s tmavě žlutou dužninou. Odrůda je středně odolná mechanickému poškození, obecné strupovitosti je odolná. Je odolná virovým chorobám, plísni bramborové v nati je středně odolná. Na rakovinu brambor je náchylná a háďátku je rezistentní.Má pomalejší počáteční růst.

Marabel (B) - Středně pevné konzistence, slabě moučnaté, struktura jemná, velmi chutná, po uvaření netmavne, vhodná pro úpravu loupáním. Hlízy jsou středně velké, oválné, s tmavě žlutou dužninou a žlutou hladkou slupkou. Počáteční nárůst natě i hlíz rychlý,hlízy vzhledné,hladká a čistá slupka. S ohledem k vysokému počtu nasazených hlíz dává vysoké výnosy. Velmi dobrá konzumní kvalita. Odolná proti napadení virovými chorobami, méně odolná proti napadení plísní bramboru na nati.Velmi odolná A a Y viru, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní

Vysočina (AB) - Raná konzumní odrůda s výbornou chutí a pevnější konzistencí, odolná vůči háďátku Ro 1+4 , velmi vhodná i na loupání (netmavne) a balení, varný typ AB. Vysočina má střední až vysoké výnosy a je pro své vlastnosti (na mytí a balení) i dobře prodejná. Hlízy jsou atraktivní – oválné až dlouze oválné s mělkými očky, hladkou slupkou a žlutou dužninou. Vysočina v sobě sjednocuje velmi dobrý výnos s kvalitou konzumu, kterou si oblíbí nejedna kuchařka.BRAMBORY POLORANÉ


Bohemia (B/A) - poloraná konzumní odrůda, která patří mezi novinky českých sadbových brambor. Výnos hlíz je velmi vysoký. Ve své skupině odrůd patří k nejvýnosnějším. Hlízy jsou oválné, středně velké, s vyrovnaným podlouhlým tvarem. Odrůda vyniká výbornou konzumní kvalitou, čímž se řadí mezi nejchutnější odrůdy. Varný typ B/A. Dužina hlíz je sytě žlutá, pevné konzistence. Je vhodná na praní a balení. Barva dužiny po uvaření netmavne.

Její přednosti jsou : velmi vysoký výnos tržních hlíz, velmi vzhledné, vyrovnané hlízy s hladkou slupkou, vysoká odolnost mechanickému poškození, výborná stolní hodnota, varný typ B/A, velmi dobrá stabilita barvy za syrova i po uvaření. Vhodnost na praní a balení


Laura (B) –červené Středně vysoká až vysoká rostlina , polovzpřímená, tloušťka stonku tenká až střední, květ červenofialový, středně velký, četnost květů střední až vysoká. Hlízy jsou středně velké, dlouze oválné s velmi mělkými očky, slupka červená, hladká, barva dužniny tmavě žlutá. Nárůst hlíz je pomalý, počet pod trsem středně vysoký až nízký, středně odolné proti mechanickému poškození. Varný typ B-BC, středně pevné konzistence, středně moučnaté, netmavne. Laura je odolná proti napadení virovými chorobami, středně odolná proti napadení plísní bramboru na nati, středně odolná proti napadení aktinomycetovou strupovitostí bramboru, k napadení rakovinou bramboru biotypu 1 slabě náchylná, proti napadení háďátkem bramborovým biotypu Ro 1 rezistentní.

Red Anna (BA) –červená konzumní odrůda určená pro podzimní a zimní přímý konzum. Poskytuje velmi vysoký výnos vzhledných velikostně vyrovnaných hlíz s velmi dobrou stolní hodnotou. Typ trsu je přechodný, polovzpřímený, středně vysoký. Hlízy jsou oválné, očka mělká, slupka červená, hladká až jemně síťkovaná, barva dužniny sytě žlutá . Odrůda je rezistentní rakovině brambor rase D1 a háďátku bramborovému patotypu Ro1, odolnost virovým chorobám je velmi vysoká, dobrá je i odolnost mechanickému poškození a plísni bramborové na listu i na hlízách a obecné strupovitosti, velmi dobře se skladuje až do jarních měsíců.
Objednávky přijímáme na tel.: 573 395 569, 603 282 125 e-obchod@iagromarket.cz Agromarket IRSI s.r.o., Přerovská 1634, Bystřice pod HostýnemProvozovatelem internetového obchodu iAgromarket.cz je Agromarket & Agrobazar s.r.o.
Kontakt: e-obchod@iagromarket.cz, Mobil: 603 525 615, Tel: 573 395 569
© 2013 iAgromarket.cz - všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu stránek je dovoleno pouze se souhlasem provozovatele.
Pomoc světla  |   Bachovy esence  |   Smartphone 1  |  LED bulbs   |   Car Accesories  |   Realizace: w-software.com