Příroda je neúprosná a nepodplatitelná. Je jí jedno, zda je lidem srozumitelný či nepochopitelný smysl jejího konání. Galilei Galileo
NÁKUPNÍ KOŠÍK
Položek : 0 ks      Cena celkem: 0 Kč

Nacházíte se: Úvod / PŘEHLED - semena paprik

PŘEHLED - semena paprik

POPIS ODRŮD ROČNÍCH PAPRIK SEMO


ORENY SM F1 poloraný až polopozdní hybrid středního až nižšího vzrůstu určený pro pěstování ve sklenících a fóliovnících. Plody jsou větší silnostěnné kvádry, v technické zralosti tmavě zelené, v botanické sytě oranžové, šťavnaté, velmi příjemné chuti. Obsahují vysoké množství vitamínu C. Jsou určeny pro přímý konzum i konzervování v botanické zralosti. Dostatečně vyvinuté a vyzrálé plody můžeme sklízet i v technické zralosti. Odrůda je rezistentní vůči TMV.


RUBIKA SM F1 – poloraný hybrid středního až vyššího vzrůstu určený pro pěstování ve sklenících, fóliovnících a v jižních oblastech i na poli. Plody jsou velké silnostěnné kvádry, v technické zralosti tmavě zelené, v botanické tmavě červené, šťavnaté, nasládlé chuti. Sklízíme je především v botanické zralosti, v technické jen jsou-li dostatečně vyvinuté a vyzrálé (nesmí se podtrhnout). Dobře snáší krátkodobé skladování a přepravu na velké vzdálenosti.


ALCEO F1 – kolekce MAXI hybrid typu Lamyo vhodný pro pěstování ve sklenících a fóliovnících i pro pole. Poloraná, mohutná a pevná rostlina má veliké, tmavě zelené listy. Plody jsou prodloužené, hranolovitého tvaru a jsou tmavě zelené barvy v technické zralosti a červené v botanické zralosti. Průměrně jsou 12 x 19 cm veliké s velmi dobrým zdravotním stavem. Odrůda je rezistentní vůči TMV.


THEOS F1 – kolekce MAXI hybrid typu Lamyo vhodný pro pěstování ve sklenících a fóliovnících i pro pole. Poloraná mohutná a pevná rostlina má veliké, tmavě zelené listy. Plody jsou prodloužené, hranolovitého tvaru, tmavě zelené v technické zralosti a žluté v botanické zralosti. Průměrná velikost plodu je 12 x 19 cm. Odrůda je rezistentní vůči TMV.


AMY SM kolekce NEJ - raná odrůda středního až nižšího vzrůstu určená pro sklizeň v technické zralosti zejména ve folnících, v jižních oblastech i ve volné půdě. Plod je smetanový, tlustostěnný jehlanec velmi příjemné šťavnaté chuti, v botanické zralosti světle červený. První česká odrůda "maďarského" typu. Při odpovídající agrotechnice vyniká stabilním vysokým výnosem


AMYKA SM F1 – raná odrůda středního vzrůstu určená pro sklizeň v technické zralosti. Plod je menší smetanový tlustostěnný jehlanec, v botanické zralosti červený. Díky hybridnímu šlechtění se u odrůdy AMYKA podařilo potlačit výskyt antokyanových skvrn. Kromě přímého konzumu jsou plody velmi vhodné i na plnění.


SUPERAMY SM F1 – vynikající hybrid typu AMY. Jedná se o velmi ranou polní odrůdu se stabilně vysokým výnosem a perfektním zdravotním stavem. Vzrůst rostlin je střední, plody široké jehlance smetanové barvy určené pro sklizeň v technické zralosti.


HAMÍK® SM kolekce PRO MLSNÉ JAZÝČKY, (kód 2522) kolekce MINI ZAHRÁDKA lahůdková „baby“ paprika s menšími, sytě oranžovými plody lahodné chuti. Plody, které jsou téměř bez semen, se konzumují i sterilují celé, zásadně v botanické zralosti. Při dostatečném zásobení živinami poskytují rostliny středního vzrůstu velký počet plodů.


LUNGY SM F1 – velmi raný hybrid s dobrým zdravotním stavem. Je vyššího vzrůstu, plody jsou delší jehlance, v technické zralosti zelené, v botanické tmavě červené. Plody jsou velmi vhodné i ke sterilaci, kdy se chovají jako pravé kapie. Pěstitelé určitě ocení univerzálnost hybridu jak po stránce pěstitelské, tak z hlediska použití plodů.


SLÁVY SM F1 poloraný hybrid vyššího vzrůstu určený pro pěstování na poli, v chladnějších oblastech ve folnících a sklenících. Plody jsou široké jehlance s pevnou, středně silnou stěnou, v technické zralosti světle zelené, v botanické červené. Chuť šťavnatá, nasládlá, pokožka plodů je silnější. Jsou vhodné pro přímý konzum v technické i botanické zralosti včetně sterilace. Je to plastický, univerzální typ se stabilními výnosy pro všestranné využití.


GELBY SM F1 – poloraný hybrid středního až vyššího vzrůstu určený pro pěstování ve sklenících a fóliovnících. Plody jsou velké silnostěnné kvádry. V technické zralosti smetanově bílé, v botanické žluté. Jsou vhodné pro přímý konzum i konzervování, především v technické zralosti, do botanické zralosti vyzrávají déle, přes citrónově žlutou do světle žluté až oranžové barvy. Plody jsou velmi šťavnaté, mají vysoký obsah vitamínu C. Odrůda GELBY při pečlivé agrotechnice a výživě vyniká vysokým výnosem. V teplejších oblastech Jižní Moravy a Jižního Slovenska je možno ji pěstovat i na poli.


SMĚS BAREV kolekce PALETA BAREVtato kolekce paprik obsahuje červenou RUBIKA F1, oranžovou ORENY F1 a žlutou GELBY F1.


LYDIA SM – raná, velmi úrodná pravá kápie vyššího až vysokého vzrůstu, obdobného typu jako v Balkánských zemích hodně rozšířené odrůdy KURTOVSKAJA KAPIA a ZLATEN MEDAJL. V technické zralosti jsou světle zelené, v botanické zralosti červené. Plody jsou nepálivé, jejich pevné stěny při sterilaci neměknou.


NOVA ZEL – raná odrůda, určená na rychlení ve fóliových krytech. Plody jsou veliké, lichoběžníkového tvaru a jsou žlutozelené barvy v technické zralosti a červené v botanické zralosti, sladké chuti. Vhodná na přímý konzum i konzervování. Má vysoký obsah vitamínu C a velmi dobrý zdravotní stav.


RADMILA F1 SM typ kápie s plošším plodem. RADMILA je vhodná pro sklizeň v zelené zralosti, prioritní je ale sklizeň plně vyzrálých červených plodů. Sklízíme na přímý konzum i na sterilaci. Plochý plod je velmi vhodný na tepelnou úpravu – smažení nebo grilování celých plodů.


RADUZA SM F1 – typ kápie s tmavě červenými plody. Raná se širším jehlancovitým plodem, vhodná i na zelenou sklizeň, pro konzumaci celých plodů, na konzervaci, na pečení a plnění.


RAFAELA SM – typ kápie s tmavě červenými jehlancovitými plody. Velmi vhodná pro přepravu a kratší skladování. Rafaela je optimální pro průmyslové využití, doporučujeme především sběr v botanické zralosti.


BĚLOROŽEC SM – jedná se o velmi dlouhý (přes 20 cm), rovný kozí roh se silnější stěnou. V technické zralosti smetanové bílý, v botanické pak světle červený. Atraktivní bílé plody, které sklízíme v  technické zralosti, jsou určeny zejména na přímý konzum.


SEMAROH SM – raný, úzký, silnostěnný „beraní roh“ (nepálivá Cayennská), středního vzrůstu, se sladkými plody. Je vhodná pro rychlírny i volnou půdu. Plody jsou v technologické zralosti světle zelené, v botanické červené. Odrůda je vhodná ke sterilaci celých plodů bez předchozího odstraňování semen. Plody je možno konzervovat samostatně nebo ve směsi s další zeleninou (zelí, cibule, mrkev), pokrájené na 3–5 cm velké kousky.

GRANOVA středně pozdní polní odrůda. Lusk je lichoběžník, s tupým koncem, má ploché, mírně hluboké žebrování. V technické zralosti je světle zelený, v botanické červený. Dužnina je silná, nepálivá, jemná, aromatická. Ze 100 m2 lze sklidit 280 – 320 kg plodů v technické zralosti, 280 – 300 kg lusků v botanické zralosti. Má všestranné použití, je vhodná pro přímý konzum i průmyslové zpracování.


RUBINOVA – výnosná, raná, polní odrůda, určená především pro sklizeň v botanické zralosti. Plod je šedozelený, v botanické zralosti intenzivně červený, široce kuželovitý, silnostěnný, sladký, příjemné, šťavnaté chuti. Plod je vhodný k přímé konzumaci i pro konzervárenské zpracování, a to v technické a především v botanické zralosti. Vegetační doba je 178 dnů do botanické zralosti. Ze 100 m2 lze sklidit 140 – 160 kg červených plodů.


SLOVAKIA ZEL – velmi raná, úrodná polní odrůda. Plody jsou žlutozelené, kónické, převislé a aromatické.


JABLINA SM F1 –jablíčková paprika patří u nás k méně pěstovaným typům. Sklízíme především v technické zralosti, kdy je dužnina jejích smetanových plodů velmi šťavnatá. Konzumujeme za syrova nebo používáme na plnění a následnou sterilaci.POPIS PÁLIVÝCH ODRŮD PAPRIK SEMO

Pálivost papriky se uvádí dle Scovillovy stupnice, zkratka SHU.


OSTRY SM F1 poloraný nový hybrid vhodný pro rychlení i polní pěstování. Postavení větví polovzpřímené, stonek po první větvení středně dlouhý. Plod středně dlouhý až dlouhý, středně široký až široký, na podélném řezu trojúhelníkovitého tvaru, stopečná jamka středně hluboká, apikální konec špičatý, povrch slabě zvrásněný, mezikomorové brázdy středně hluboké, lesk silný, barva před zralostí středně nazelenale bílá, ve zralosti středně až tmavě červená, oplodí středně silné, placenta malá až středně velká, obsahuje kapsaicin. Chuť mírně pálivá (pálivý capsaicin se nachází jen v semenech a placentě). Má obdobné vlastnosti jako SLÁVY včetně barvy plodů s univerzálním využitím v technické i botanické zralosti. SHU 650.


PCR ZEL – klasická oblíbená odrůda vhodná pro rychlení i polní pěstování. Plody jsou dlouhé, rovné nebo srpovitě prohnuté, tenkostěnné, žlutozelené v technické zralosti, červené v botanické. Jsou aromatické a mírně pálivé, šťavnaté. Je určená pro sklizeň v technické zralosti a používaná především pro přímý konzum. Citlivě reaguje na zhoršené podmínky, zejména pokles teplot. Vegetační doba do první sklizně v technické zralosti je 129 dnů. Ze 100 m2 lze sklidit 350 - 370 kg lusků v technické zralosti.


PÁLIVEC SM – středně pálivý, delší „beraní“ roh, na řezu téměř kulatý. Má vyšší vzrůst a tmavěji zelené plody. Je určen pro sterilaci, ale i přímý konzum v technické i botanické zralosti. SHU 1000.


PÁLINDA SM F1 mírně pálivá jablíčková paprika určená pro přímý konzum, případně k plnění a sterilaci. V technické zralosti smetanové, v botanické pak světle červené plody. SHU 2 000 – 3 000.


JALAHOT F1 paprika typu Jalapeňo – nový typ pálivé papriky rozšířený hlavně v Mexiku a USA. Plody jsou drobnější, ale tlustostěnné jehlance 7,5 cm dlouhé a 3 cm široké. V technické zralosti jsou tmavě zelené v botanické tmavě červené. Paprika je určena pro pěstování ve fóliovnících, sklenících i na poli. Rostliny vyžadují teplo a dostatečnou zásobu živin. SHU 10 000.


KILIÁN SM oranžové chili papričky určené pro pěstování na poli, ve fóliovnících i sklenících, středně dlouhé, tenké plody. Rostliny vyžadují teplo a dostatečnou zásobu živin. Výborně reagují na kapkovou závlahu. Vhodné i pro pěstování v nádobách. SHU 45 000 – 55 000.


HABANERO RED - v technické zralosti zelené a v botanické červené. Papričky připomínají tvarem „lucerničky“ velké 4 - 7 cm, mají velmi dekorativní vzhled, jsou vhodné i ke konzumu. Plody jsou velmi silně pálivé. Rostliny jsou nižšího vzrůstu, bohatě se větví, proto se hodí do nádob nebo samozavlažovacích truhlíků. SHU 300 000.


HABANERO WHITE - doplňuje kolekci Habanero o další barvu. Paprika je v technické zralosti bílá a v botanické zralosti přechází do bělorůžové. Určená je pro sklizeň v technické, bílé zralosti. Papričky jsou velmi dekorativní, velké 4–5 cm. Jsou velmi silně pálivé, SHU 400 000. Rostliny mají vyšší vzrůst, bohatě se větví.


HABANERO CHOCOLATE – plody jsou hnědo-červené barvy o velikosti 4 - 7 cm. Papričky jsou nepravidelného tvaru, mají velmi dekorativní vzhled, používáme je i ke konzumu, jsou však velmi silně pálivé. SHU 450 000.


HABANERO LEMON plody jsou v technické zralosti světle zelené a v botanické žluté s výrazným leskem. Papričky připomínají tvarem „lucerničky“, proto mají velmi dekorativní vzhled. SHU 500 000.


HABANERO ORANGE – tato paprika je v technické zralosti zelená a v botanické oranžová. Papričky jsou velmi dekorativní, tvarem připomínají „lucerničky“ velké 4 – 7 cm a můžeme je použít i ke konzumu, jsou však velmi silně pálivé. Rostliny mají nižší vzrůst, bohatě se větví, proto se hodí pro pěstování do nádob nebo samozavlažovacích truhlíků. SHU 600 000.


NAGA MORICH – jedna z nejpálivějších papriček na světě. Odrůda patřící k druhu Capsicum chinense pochází ze severovýchodní Indie a Bangladéše. Má nízký, rozložitý růst a výborně se hodí k pěstování v samozavlažovacích truhlících. Plody jsou tenkostěnné, protáhlé, zrající ze světlezelené do červené barvy. SHU 1 000 000.


TRINIDAD MORUGA SCORPION YELLOW od února 2012 do listopadu 2013 nejpálivější paprika na světě. Vyznačuje se svraštělými, turbanovitými plody s typickou výraznou špičkou 40 - 50 x 20 - 30mm. Plod je v technické zralosti zelený v botanické zralosti se vybarvuje do sytě citronově žluté barvy. Pozdní odrůda, která je určena spíše pro pěstování ve sklenících či fóliovnících. Pozdní odrůda. SHU 1 200 000.


TRINIDAD MORUGA SCORPION RED od února 2012 do listopadu 2013 nejpálivější paprika na světě. Vyznačuje se svraštělými, turbanovitými plody s typickou výraznou špičkou 40 - 50 x 20 - 30mm. Plod je v technické zralosti zelený v botanické zralosti červený. Pozdní odrůda. SHU 1 200 000.


CAROLINA REAPER – velmi vzrůstná, při venkovním pěstování velmi pozdní, extrémně silně pálivá paprika. Plody jsou nepravidelné, velmi svraštělé, 6 – 8 cm dlouhé a 3 – 4 cm široké, v botanické zralosti mají jasně červenou barvu. Je možné ji pěstovat v nádobách. Od roku 2013 zapsána jako nejpálivější paprika světa v Guinessově knize rekordů. Vznikla křížením papriky Bhut Jolokia (až do roku 2007 nejpálivější papričky světa) a červeného Habanera. SHU 2 000 000.


BHUT JOLOKIA

- extrémně pálivá paprička. Rostlina dorůstá kolem 100-150 cm. Plody jsou 5-8,5 cm dlouhé a 2,5-3 cm široké, se slabou křehkou stěnou a hladkým povrchem, dozrávající od zelené do červenooranžové barvy. V dozrálých plodech po rozříznutí můžeme mnohdy sledovat na vnitřní stěně olejovité zažloutlé kapičky, které pálí i na pokožce, protože obsahují vysoký podíl capsaicinu. Chuť zralých plodů lze charakterizovat jako zpočátku suchou, s výrazným ovocným nádechem a s rychlým nástupem velmi ostré pálivosti. Chutí a ostrostí se tato paprička dá přirovnat k opravdovému zázraku. Pálivost je okolo 1 050 000 jednotek SHU. Papriky se využívají k vaření indických pokrmů, k nakládání či k sušení. Jejich výjimečná chuť dobře vynikne také v dezertech. Jsou vhodné k přípravě extrémně pálivých omáček.

BHUT JOLOKIA byla zapsána v roce 2007 do Guinnessovy knihy rekordů jako nejpálivější paprička na světě. Její prvenství sice již bylo překonáno, ale přesto je tato odrůda velice vyhledávána právě z důvodu její velké, ale relativně přijatelné pálivosti.

POPIS ODRŮD KOPŘENINOVÝCH PAPRIK SEMO

Barvivost kořeninových paprik se udává v jednotkách ASTA.


KARKULKA kořeninová paprika poskytující vynikající, barevně výraznou surovinu pro sušení. Rostlina je nižší, kompaktní. Plody jsou štíhlé, vzpřímeně postavené na rostlině, tmavě červené v botanické zralosti, sladké. Dozrává hromadně a jednotně. ASTA 29,8.


KORÁL raná, silně pálivá, aromatická kořeninová paprika třešňovitého typu, vhodná k nakládání do kyselého nálevu i jako surovinak sušení. Rostlina je středně vysoká, lusky jsou kulaté, v technické zralosti zelené, v botanické zralosti tmavočervené. Je tolerantní k horším pěstebním podmínkám. SHU 25 000 – 35 000.
POPIS ODRŮD PAPRIK LIBERA


Paprika Amadea F1 (15 semen)

Amadea je na trhu již několik let a je velmi oblíbená. Patří mezi hybridní sladké papriky a tím si získává přízvisko F1.
Je to výnosná raná paprika, pečlivě šlechtěná pro silnostěnné (10 mm) a velké plody (13 x 9 cm). Pro svou vynikající sladkou chuť a výraznou šťavnatost se výborně hodí hlavně pro přímý konzum, ale i ke konzervování.
Dále překvapí svou světle žlutou barvou, která postupně červená. Světle žlutá barva má obrovskou výhodu, protože chuťově je o mnoho jemnější a sladší než typické trávově zelené papriky. Proto tedy nemusíte nechávat celý obsypaný paprikový keřík červenat, ale žlutobíle papričky trhejte a chutnejte a jen pár plodů nechte červenat. Rostlinka Vám o to víc bude kvést a plodit. Osivo není mořeno.
Amadea je jedna z nejspolehlivějších a nejkrásnějších dam celého našeho sortimentu.


Paprika Amálka (15-20 semen)

Amálka je poměrně nová odrůda, ale už od začátku se těší obrovské přízně pěstitelů. Je to raná a velmi výnosná paprika.
Její plody 15 cm dlouhé a 7 široké jsou ideální středně velké plody, tvarově jdoucí do zaoblené špičky.
Tato oranžová odrůda má opravdu velmi sladkou šťavnatou až 8 mm tlustou dužinu. Zprvu světleji zelená, brzy se vybarví do syté oranžové. Osivo není mořeno.
Plody se používají hlavně jako velice chutné a barevně zajímavé zpestření zejména zeleninových salátů či pro přímou konzumaci.


Paprika Balkonovka (10 semen)

Výjimečná odrůda na trhu, jak sám název napovídá odrůda vyšlechtěná speciálně pro pěstování v nádobách.
Velmi raná sladká odrůda se také velice hodí pro pěstování ve sklenících, fóliovnících i venku. Rostliny malého vzrůstu (cca 50 cm) vyžadují řádnou výživu a oporu. Sladké, šťavnaté plody trojúhelníkového tvaru žlutobílé barvy přecházející do červena se silou stěny 9-11 mm doslova „obsypou“ celou rostlinu, proto je potřebná pravidelná sklizeň.
Délka plodů je 13-15 cm a šířka 7-9 cm. Velikost plodů a síla stěny závisí na dostatečné výživě a správné technice pěstování.


Paprika Dlouhánek - kozí roh (15 semen)

Paprika zeleninová - Dlouhánek – jedná se o oblíbenou ranou odrůdu sladkých šťavnatých paprik. Vyniká velkým množstvím sladkých, dlouhých, žlutobílých plodů, které v botanické zralosti dozrávají do žluta. Plody dorůstají do délky 21-23 cm, šířka plodu je 5-6 cm a síla stěny 4-5 mm. Pro svou sladkou, šťavnatou chuť hlavně v bot. zralosti se výborně hodí pro přímý konzum či ke konzervování. Rostliny dorůstají do výšky cca 120-150 cm pro množství a tíhu plodů vyžadují oporu (nejlépe postupné vyvazování do „paprikového plotu“). Osivo není mořeno.


Paprika Elisabete F1 (15-20 semen)

Královské jméno pro hybridní papriku Elisabete není vybráno náhodou. Velmi plodná a raná paprika Vás překvapí svými 16cm dlouhými a 10 cm širokými plody. Paprika začíná plodit již po 80 dnech od výsevu. Vysejete-li v únoru, v červnu už budete sklízet první zralost.
U Elisabety je to tmavě zelená barva plodu, která postupně bude žloutnout až na královsky zlatou. Plody jsou trojúhelníkového tvaru 16 cm dlouhé a 10 cm široké. Pro svůj tvar se plody hodí jak k naplnění zejména mletým masem ( plněné papriky s rajskou omáčkou ) či jinou náplní, tak i k přímému konzumu či zavaření. Osivo není mořeno.


Paprika Františka - (15 semen)

Barva: žlutobílá a červená, délka plodu: 10-13 cm, šířka plodu: 6-7 cm, síla stěny: 7-8 mm. Papriky vyséváme od poloviny února do 10.března. Osivo není mořeno.


Paprika Hektor - pálivá (15-20 semen)

Kromě chilli papriček najdete v našem sortimentu pouze jedinou pálivější papriku. Hektor je mírně pálivá žlutobílá postupně červenající paprika. Žlutobílá barva má obrovskou výhodu, protože chuťově je o mnoho jemnější než typické trávově zelené papriky. Proto tedy nemusíte nechávat celý obsypaný paprikový keř červenat, ale žlutobílé plody trhejte a chutnejte - a jen pár nechte červenat.
Trojúhelníkové plody dlouhé 15 cm a široké 8 cm jsou vhodné například k naplnění mletým masem, kdy pikantnost plodu dodá jídlu šmak.


Paprika Kulíšek (15 semen)

Zeleninová paprika, bohatá úroda drobných plodů. Osivo není mořeno.


Paprika Lucifer F1 (15 semen)

Paprika zeleninová - LUCIFER F1 – tato raná hybridní odrůda patřící k velkoplodým paprikám vyniká velkým množstvím sladkých, šťavnatých a masitých plodů, jejichž síla při správné výživě dosahuje 8-9 mm, velké lichoběžníkové plody dorůstají do délky 13-15 cm a šířky 8-9 cm. Jejich hmotnost je 300-350g. V konzumní zralosti tmavozelená barva přechází do červené. Pro svou sladkou chuť se výborně hodí hlavně pro přímý konzum, ale i ke konzervování. Rostliny dorůstají do výšky cca 120-150 cm pro množství a velkou tíhu plodů vyžadují oporu (nejlépe postupné vyvazování do „paprikového plotu“). Plody papriky obsahují velké množství vitamínů C, A, B1, B2 a antioxidanty. Osivo není mořeno.


Paprika Mars - kozí roh (15-20 semen)

Sladký roh s plody 17 cm dlouhými a 6 cm širokými. Pro svou sladkou chuť a zajímavý tvar se velmi dobře hodí k použití ve studené kuchyni (naplnění různými pomazánkami) či ke konzervování či zavařování.
Rohy jsou nejprve zelené, postupně Vám budou žloutnou do syté žluté barvy. Dužina je 5 mm tlustá.
Mars Vás určitě potěší svou výnosností a chutí. Osivo není mořeno.


Paprika Orfeus - kozí roh (15 semen)

Paprika zeleninová - Orfeus – velmi populární raná odrůda sladkých „kozích rohů“ vyniká velkým množstvím sladkých 22-25 cm dlouhých plodů. V konzumní zralosti světle zelená barva. V botanické zralosti přechází do červena. Plody dlouze trojúhelníkového tvaru (šířka 5-6 cm, délka 21-23 cm, síla stěny 3-5 mm) dozrávají postupně až do prvních mrazů. Zejména na podzim jsou rostliny plody doslova obsypány a velice snadno dozrávají do červena i za chladnějšího počasí. Pro svou sladkou chuť a zajímavý „rohovitý“ tvar se velmi dobře hodí k použití ve studené kuchyni (na plnění různými pomazánkami) či ke konzervování (vydlabané plody naplníme krouhaným zelím a celé zavařujeme do sladkokyselého nálevu). Největší předností odrůdy je její nenáročnost, úrodnost a ranost. Rostliny dorůstají do výšky cca 90-120 cm pro množství plodů vyžadují oporu (nejlépe postupné vyvazování do „paprikového plotu“. V teplých oblastech se rostlinám daří i venku. Osivo není mořeno.


Paprika MAXI F1 Obr + IKAROS (15 semen) - Dva druhy maxi paprik, délka plodu: 14-16cm, šířka plodu: 8-10cm, šířka stěny: 7-9mm. Barva žlutá a červená.


Paprika Pluto - beraní roh (15 semen)

Paprika zeleninová - Pluto – velmi populární raná odrůda sladkých „beraních rohů“ vyniká velkým množstvím sladkých 12-17 cm dlouhých plodů. V konzumní zralosti zelená barva přechází do červena. Pro svou sladkou chuť a zajímavý tvar se velmi dobře hodí k použití ve studené kuchyni (na plnění různými pomazánkami) či ke konzervování (možno zavařit celý plod i s jádřincem do sladkokyselého nálevu). Rostliny dorůstají do výšky cca 90-120 cm pro množství plodů vyžadují oporu (nejlépe postupné vyvazování do „paprikového plotu“.) V teplých oblastech se rostlinám daří i venku. Osivo není mořeno.


Paprika Radim - kozí roh ( 15 semen)

Velmi raná, nenáročná odrůda sladkých „kozích rohů“ vyniká velkým množstvím sladkých, silnostěnných 17-20 cm dlouhých plodů. V konzumní zralosti žlutobílá barva přechází do sytě oranžové v botanické zralosti. Pro svou sladkou chuť a zajímavý „rohovitý“ tvar se velmi dobře hodí k použití ve studené kuchyni, ale i ke konzervování.
Největší předností odrůdy je její ranost, nenáročnost, úrodnost a vynikající chuť. Plody papriky(zejména v oranžové barvě)obsahují velké množství vitamínů C,A,B1,B2 a antioxidanty. Osivo není mořeno.
Rostliny dorůstají do výšky cca 100-150 cm pro množství plodů vyžadují oporu (nejlépe postupné vyvazování do paprikového plotu“). V teplých oblastech se rostlinám daří i venku.


Paprika Směs Amálka + Ráchel (15-20 semen)

Amálka je poměrně nová odrůda, ale už od začátku se těší obrovské přízně pěstitelů. Je to raná a velmi výnosná paprika.
Její plody 15 cm dlouhé a 7 široké jsou ideální středně velké plody, tvarově jdoucí do zaoblené špičky.
Tato oranžová odrůda má opravdu velmi sladkou šťavnatou až 8 mm tlustou dužinu. Zprvu světleji zelená, brzy se vybarví do syté oranžové. Naopak Ráchel má fialovou barvu a je chuťově jemnější a sladší než typické trávově zelené papriky. Ráchel má středně velké plody délky 18 cm a šířky 7 cm. Osivo není mořeno. Plody se používají hlavně jako velice chutné a barevně zajímavé zpestření zejména zeleninových salátů či pro přímou konzumaci.


Paprika Směs Evinka, Citronek, Vendulka (15-20 semen)

Směs malých barevných paprik k nakládání.


Paprika Směs Josef F1 + Kaliope F1 (15-20 semen)

Směs dvou hybridních červených odrůd udělá radost všem milovníkům šťavnatých tlustostěnných odrůd.
Josef je jedna z nejoblíbenějších odrůd sortimentu je na trhu již několik let a dál si získává příznivce. Hybridní červená odrůda udělá radost všem milovníkům šťavnatých tlustostěnných paprik.
Josef je žlutobílý, potom červený, 19 cm dlouhý a 10 cm široký kvádrový plod. Žlutobílá barva má obrovskou výhodu, protože chuťově je o mnoho jemnější než typické trávově zelené papriky. Proto tedy nemusíte nechávat celý obsypaný paprikvý keř červenat, ale žlutobílé plody trhejte a chutnejte a jen pár plodů nechte červenat.

Kaliope patří mezi tradiční kvalitní odrůdy. Tato sladká hybridní odrůda byla pečlivě šlechtěna, proto nese přízvisko F1. Mnoho let už je jednou z nejžádanějších v našem sortimentu.
Je to raná plodná paprika s velkými kvádrovými plody 10x10 cm. Délka plodu: 9-10 cm, šířka plodu: 8-10cm, síla stěny: 9-10 mm
Nejprve jsou plody světle zelené, později přechází do tmavé karmínové červeně. Osivo není mořeno.
Pro svou vynikající sladkou chuť a tlustostěnnost se výborně hodí pro přímý konzum či pro konzervování.
Kaliope je zárukou rané bohaté odrůdy velkých štavnatých plodu.


Paprika Směs pro Fajnšmekry (15-20 semen)

Velmi raná paprika vhodná pro skleníky, foliovníky i pole. Směs paprik Banánek a Polínko.Banánek - paprika, která nemá konkurenci pro svůj tvar připomínající banán a pro svou krásnou žlutou barvu. 15 cm dlouhé plody jsou nejprve světle zelené a později žloutnou, tloušťka stěny plodu je až 1 cm.
Hodí se jak pro přímý konzum, tak pro různé tepelné úpravy, zavařování či plnění. Banánek je raná a výnosná odrůda, která je výborným společníkem pro letní měsíce. Osivo není mořeno.


Paprika Stalagnit (15 semen)

Capsicum annuum L. / Paprika ročná
Stalagnit je vlastně takový paprikový král sortimentu. Je to stálice na českém trhu a jako jeden z mála je odolný i vůči vnějšímu nekrytému prostředí pole či zahrady.
Je to světle zelená tlustostěnná kapie, která postupně červená do trojúhelníkového tvaru 18 cm dlouhého a 9 cm širokého.
Stalagnit je záruka plodnosti a ranosti jak pro začátečníky, tak pro dlouholeté pěstitele. Chuť velkých sladkých plodů je velmi příjemným překvapením a tím se stává hlavním hrdinou v kuchyni, ať už syrový (saláty, pomazánky, zavařování, přílohy) nebo tepelně upravený (plnění, čalamády, lečo, obalování, grilování). Osivo není mořeno.


Paprika Terezka (15 semen)

Její světle zelené plody, které v botanické zralosti přecházejí do krásné tmavě červené barvy dosahují délky 10-11 cm a šířky 7-9 cm. Plody jsou velmi sladké, šťavnaté, síla stěny je 8-9 mm. Po celou dobu vegetace má rostlina velké množství plodů a proto vyžaduje dostatečnou výživu, zálivku a oporu (nejlépe postupné vyvazování do „paprikového plotu“).
Plody velice dobře dozrávají do botanické zralosti i koncem vegetace až do prvních mrazů. Pro svou sladkou chuť se výborně hodí hlavně pro přímý konzum, ale i ke konzervování. Osivo není mořeno.
Odrůda Terezka patří mezi osvědčené a celkem nenáročné odrůdy. Její pěstování zvládne i začínající zahrádkář. Ve fóliovníku či skleníku je ranější a výnosnější, ale dobré sklizně se dočkáte i na chráněném slunném místě venku.


Paprika Volský roh (10 semen)

Pokud jsou Vám beraní i kozí rohy malé a máte chuť vyzkoušet opravdu velký roh, rozhodně si Volský roh oblíbíte. Tato raná výnosná paprika, Vám ponese sladké plody až 35 cm dlouhé a 9 cm široké zprvu zelené potom žluto-oranžové.
Plody se používají hlavně jako velice chutné a barevně zajímavé zpestření zejména zeleninových salátů či pro přímou konzumaci.
Volský roh je opravdu gigant mezi rohy a zaslouží si Vaši pozornost. Osivo není mořeno.POPIS ODRŮD PAPRIK DOBRÁ SEMENA


Paprika zeleninová - ARTIST beraní roh / Dobrá semena

Velmi raný sladký beraní roh pro studené rychlení i pro polní pěstování. Plody jsou v technické zralosti středně zelené, v botanické zralosti jasně sytě červené s výrazným leskem. Odrůda je vhodná ke konzervaci celých plodů v technické i v botanické zralosti.


Paprika zeleninová - BONETA vzpřímená / Dobrá semena

Raná odrůda se vzpřímeně rostoucími, hrubostěnnými plody. Je vhodná do fóliových krytů i na záhřevné venkovní záhony. Plody jsou lichoběžníkovité, se třemi až čtyřmi komorami, na rostlině vzpřímeně postavené. Jsou vhodné pro přímý konzum i konzervování. Barva plodů přechází ze zelenavě žluté do červené v době plné zralosti. Průměrná hmotnost plodu je 110 g.


Paprika zeleninová - CORNO GIALLO / Dobrá semena

Zeleninová paprika s extra velkými plody se silnou a šťavnatou stěnou. Tradiční španělská odrůda pěstovaná po celém světě ve dvou barevných formách - červené a sytě žluté. Odrůda je vhodná pro skleníky i polní pěstování. Vyniká nejen velkými plody, ale i vysokým výnosem.


Paprika zeleninová - CORNO ROSSO / Dobrá semena

Sesterská odrůda papriky CORNO GIALLO s červenou barvou plodů. Velké plody dorůstají délky až 25 cm, mají silnou, šťavnatou a sladkou dužinu. Tradiční španělská odrůda, která je pěstována po celém světě. Odrůda je vhodná pro skleníky i polní pěstování. Pro klíčení je důležitá stabilní teplota 20 ¦ 24 °C. Nejlépe se jí daří na záhřevné, plně osluněné lokalitě.


Paprika zeleninová - KUBISTA / Dobrá semena

Středně raná hybridní paprika pro pěstování ve sklenících a fóliových krytech. Velké kvadratické plody o hmotnosti kolem 190 g zrají z tmavě zelené do oranžové barvy. Pro klíčení je důležitá stabilní teplota 20 - 24 °C.


Paprika zeleninová - MONANTA / Dobrá semena

Velmi raná paprika vhodná pro polní pěstování i pro fóliové kryty. Plody jsou silnostěnné a chutné, mají kónický tvar a světle žlutou barvu.  Uplatní se na přímý konzum i na konzervování. Pro klíčení je důležitá stabilní teplota 20 - 24 °C.


Paprika zeleninová - ORNELA kapie / Dobrá semena

Poloraná kapie s netradiční žlutooranžovou barvou zralých plodů. Šťavnatá a sladká dužina je výborná pro přímý konzum i na konzervování.  Úzce trojúhelníkovité plody jsou dvoj až troj komorové s hmotností okolo 140 g. Odrůda je vhodná pro skleníky i polní pěstování.


Paprika zeleninová - POSEIDON beraní roh / Dobrá semena

Velmi raný pálivý beraní roh pro studené rychlení i pro polní pěstování. Plody jsou v technické zralosti středně zelené, v botanické zralosti jasně sytě červené s výrazným leskem. Odrůda je vhodná ke konzervaci celých plodů v technické i v botanické zralosti.
Provozovatelem internetového obchodu iAgromarket.cz je AGROMARKET IRSI s.r.o., IČO: 28304845, se sídlem č.p. 17, 768 75 Loukov
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, sp. zn. C 59979
Kontakt: e-obchod@iagromarket.cz, Mobil: 603 525 615, Tel: 573 395 569
© 2013 iAgromarket.cz - všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu stránek je dovoleno pouze se souhlasem provozovatele.
Realizace: w-software.com